Kipi Samba, warsztaty/team building
Samba Brazylijska Warsztaty Team Building Koncerty Parady Imprezy Karnawał

Oferta

Sambowy team-buildng

Spektakularne warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy zamieniają się w członków muzycznego samba-bandu. Idealne na rozlużnienie atmosfery, zintegrowanie nowej grupy, poznanie się, przełamanie lodów, odkrycie liderów. To warsztaty skierowane do firm, które inwestują w rozwój pracowników, do tych, którzy chca uniknąć wewnętrzenego wypalenia i potrzebują impulsu, by pobudzić swą kreatywność.
Sambowy team-building doskonale sprawdza się jako częśc wyjazdów integracyjnych, iwentów firmowych, konferencji, szkoleń.

Warsztaty te prowadzone są przez lidera trójmiejskiego zespołu Kipi Samba. Jakiekolwiek doświadczenie muzyczne uczestników warsztatów absolutnie nie jest konieczne. Podczas ich trwania wszyscy wspólnie uczą się od podstaw kilku rytmów. Sambowy team-building to szansa by poznać i zagrać na różnorodnych instrumentach perkusyjnych - od małych dzwodnków (agogo) przez głośne, podkręcające rytm werble (caixa) aż po wilekie bębny, będące niejako sercem groovu (surdo). To właśnie sprawia, iż wszyscy warsztatowicze odnajdują dla siebie nową rolę jako "muzycy" wspólnie tworzonego zespołu sambowego.

Przebieg warsztatów:
krótkie wprowadzenie w świat samby
poznanie instrumentarium
rozgrzewka - kilka ćwiczeń rozluzniających i ćwiczeń na rytmikę
nauka rytmów w sekcjach instrumentalnych
wspólna nauka rytmów i breaków

 

Warsztaty trwają 2-3h

Posiadamy instrumenty dla 35 osób

( W szczególnych przypadkach jesteśmy wstanie zorganizować warsztaty poza Trójmiastem, całodzienne  dla większej ilości osób - skontaktuj się z nami )

 

dodatkowo:
nauka maestrowania (rozwój umiejętności przywództwa)
warsztaty mogą się zakończyć krótkim, publicznym pokazem grupy warsztatowej

sambowy team-building to warsztaty, których efekty są wymierzalne dla każdego z ich uczestników indywidualnie, jak róznież wspólnie dla całego teamu.
to niecodzienny, dynamiczny sposób na:
rozładowanie napięcia w grupie,
zintegrowanie nowego teamu,
reintegrację zespołu „zmęczonego” zbyt długą współpracą,
przełamanie utrwalonych trudności w komunikacji i współdziałaniu pracowników,
zbudowanie nowego zespołu, którego członkowie będą sie nawzajem uzupełniać
nową motywację, pobudzenie kreatywności pracowników,
wspólną rekreację,

 

 

Sesje perkusyjne chronią pracowników przed wypaleniem zawodowym ( artykuł naukowy )

 

 Prowadzącym warsztaty jest Michał Szczepankiewicz, który swoje muzyczne doświadczenie zdobywał między innymi u takich mistrzów samby jak Pat Powers (były członek Carnival Collective i założyciel Baruhlio z Brighton), Sean Tahiri (dyrektora artystycznego francuskiej grupy Muleketu), czy u członków szczecińskiej formacji Sambal. Michał Szczepankiewicz grał w londyńskim społecznie zaangażowanym zespole Rhythms Of Resistance, nastęnie zakładał jego trójmiejski odpowiednik. Grał również w zespole Dżembersi, a obecnie jest maestro zespołu Kipi Samba.  Swoje doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i zajęć team buildingowych zdobywał prowadząc warsztaty między innymi dla Koła Naukowego UG Gender Sudies, krakowskiej grupy sambowej Samba KA, firmy Fido Intelligence oraz podczas II edycji sambaFEST-u w 2009 roku. Jest pomysłodawcą i organizatorem corocznego gdańskiego festiwalu sambowego SambaFEST.

Warsztaty sambowe dla młodzieży

Niecodzienny warszaty edukacyjne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mają na celu dostarczenie pozytywnych wzorców spędzania w sposób twórczy wolnego czasu, promowanie postaw zrozumienia i tolerancji, wskazania, że wartościowe idee pojawiają się często na pograniczu kultur, czego dowodem jest właśnie samba, będąca efektem krzyżowania się wpływów kultury indiańskiej, afrykańskiej i europejskiej. Muzycy odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatów wskazują na wspomniane wpływy w trakcie nauki grania podstawowych rytmów. Część warsztatowa ma ponadto na celu pokazanie wartości pracy w grupie i wspólnego działania, które znajdują odzwierciedlenie w funkcjonowaniu zespołów samby, w których ostateczny efekt uzyskiwany jest przez harmonijne współdziałanie zależących od siebie elementów.

Przebieg warsztatów:
wprowadzenie: samba a kultura Brazylii oraz jej wpływy na muzykę całego świata
dlaczego Bębny? - poznanie instrumentarium
rozgrzewka - kilka ćwiczeń rozluzniających i ćwiczeń na rytmikę
nauka podstawowych rytmów, breaków
wspólne muzykowanie

dla chętnych:
wspólny występ grupy warsztatowej

Warsztaty sambowe to nie tylko niecodzienna lekcja muzyki.
Pozwalają one również na:
poznanie i  empiryczne doświadczenie nowego rodzaju muzyki
odkrycie roli pracy zespołowej
rozwijanie zdolności muzycznych i wyobrażni muzycznej
aktywizację młodzieży mało aktywnej
rozładowanie energii w twórczy sposób
relaks i rekreację

 

 


 

OFERTA KONCERTOWA

Kipi Samba - to jedyny dzialajacy na terenie Trójmiasta komercyjny zespół sambowy. Gorące brazylijskie rytmy w słowiańskim wykonaniu - to mieszanka wybuchowa. Nasza muzyka niesie ze sobą: energię, radość, porywa do tańca i przywołuje na mysl klimat słonecznej Copacabany.
Nasza trójmiejska samba to muzyka grana na oryginalnych brazylijskich instrumentach perkusyjnych tj. surdo, repenique, caixa.

oferujemy:
- koncerty
- parady
- warsztaty muzyki sambowej

Zapraszamy do współpracy przy organizowaniu imprez ulicznych, clubowych, tanecznych, wydarzeń artystycznych i sportowych, happeningow.


Organizacja eventów, imprez w klimacie brazylijskim

Istnieje możliwość organizacji występu z udziałem zespołów grających orginalną sambę brazylijską, Bosa Nova, profesjonalnych tancerzy samby z najlepszych szkół tańca, grup Capoeiry oraz dj. muzyki brazylijskiej i latynoskiej.

Aranżacja imprezy zgodnie z potrzebami klienta.

 

Skontaktuj się z nami, a my zorganizujemy twoją niezapomnianą imprezę brazylijską.